Zdravo svima. Nastali smo da bi okupili sve fanove najbolje serije svih vremena, ostanite sa nama! Možete pronaći apsolutno SVE što pomislite vezano za seriju.
Hvala na poseti,
LOST-Serbia tim!

HomeGalleryFAQ/УпутствоТражиЛиста члановаКорисничке групеРегиструј сеПриступи
Odbrojavanje
Poll
Omileljeni lik u Seriji?
Jack
13%
 13% [ 16 ]
Sawyer
25%
 25% [ 31 ]
Kate
9%
 9% [ 11 ]
Sayid
6%
 6% [ 7 ]
John Lock
11%
 11% [ 14 ]
Shannon
0%
 0% [ 0 ]
Boon
2%
 2% [ 2 ]
Desmond
7%
 7% [ 9 ]
Mr.Eko
2%
 2% [ 2 ]
Ana Lucia
1%
 1% [ 1 ]
Libby
0%
 0% [ 0 ]
Michael
0%
 0% [ 0 ]
Walt
0%
 0% [ 0 ]
Juliet
4%
 4% [ 5 ]
Charlie
3%
 3% [ 4 ]
Hurley
8%
 8% [ 10 ]
Jin
0%
 0% [ 0 ]
Sun
0%
 0% [ 0 ]
Benjamin Linus
8%
 8% [ 10 ]
Claire
1%
 1% [ 1 ]
Neko drugi
1%
 1% [ 1 ]
Укупно гласова : 124

Share | 

2x01 - Man of Science, Man of Faith

Go down 
АуторПорука
HeadBurn3r.
Ab Aeterno
Ab Aeterno

Broj poruka : 6328
Godina : 25
Datum upisa : 23.09.2008

ПорукаНаслов: 2x01 - Man of Science, Man of Faith   Tue Jan 06, 2009 5:29 am

Datum emitovanja - 21.09.2005
Flashback - Jack
Dan - 44
Scenario - Damon Lindelof
Rezija - Jack Bander

Recap by Nitobe

Frazu "Man of science, Man of god" koriste kreacionisti da bi oznacili naucnike koji su, i pored svog naucnog rada verovali u boga, ili ga nisu poricali. Malo modifikovana fraza, sa prakticno istim znacenjem je iskoriscena i u seriji i kao naslov epizode ali i kao simbol antagonizma koji su u seriji vidljivi na ovaj ili onaj nacin.

Epizoda puna akcije i nezivesnosti, napeta i puna iscekivanja. Pocinje pomalo neobisno, scenom coveka koji zapocinje svoj radni dan na uobicajeni nacin. Prvo sto vidimo i sto je neobicno je da pusta gramofonsku plocu (poslednje su stampane pocetkom devedesetih), i kada gramofonska igla poskoci uz zvuk eksplozije shvatamo da je to covek koji je zivi u Otvoru, i koji odmah ukljucuje sistem durbina i ogledala da bi video sta se to desava. Zaboravih da dodam da je dozu cudjenja izazvalo i njegovo samodavanje neke vrste injekcije (vakcine) u ruku, kao deo svakodnevne rutine.

Napolju, Lok je nestrpljiv da udje u unutra u cemu ga sprecavaju polomljene merdevine, dok Dzek zeli da saceka jutro. Pred svima naredjuje Loku da podju koji shvata da se taj covek samopostavio za vodju i da njegova mora da bude poslednja, sto smo videli i u prethodnim sezonama. Takodje na odvaljenim vratima Otvora vide ispisano Karantin i shvataju da zbog toga nije bilo nikakve rucke za otvaranje spolja. Ali bas ovaj natpis je otvoreno pitanje i danas, kao i misteriozna bolest o kojima su mnogi pricali, pa i Dezmond.

No, kad se vrate do pecina gde ih ostali cekaju Lok "spusta na zemlju" Dzeka kada mu kaze pred svima da uzima kablova i odlazi do Otvora kako bi se spustio u njega porucujuci mu da moze naredjivati samo onima koji zele da ga slusaju, ali njemu ne!
Zasto se ovde Kejt iznenada odlucila da podje za Lokom ni danas mi nije jasno, ali je izgovorila jednu takodje kljucnu recenicu "Live together, Die alone! i otisla za Lokom.

Man of science Man of Faith se, po meni ovde odnosi na razgovor Dzeka i Huga koji objasnjava kako je bio na psihijatriji od Lenarda cuo brojeve, uplatio loto, dobio novac kao i ceo lanac nesrecnih dogadjaja koji ga je doveo do zakljucka da su brojevi ukleti. Dzek, naravno, ne zeli da poveruje ni u kakvu kletvu, a Hugo ga pita "Kako bi bilo da mi poverujes?" na sta dobije odgovor - to su samo brojevi.

Kod Otvora, dok mota kabl, Lok cuje korake i nasmeje se cak i ne osvrcuci se da vidi ko dolazi. Tacno zna ko je - Kejt. Kako je znao - ne znam. Cak joj i kaze "Cekao sam Tebe!" I pored svega, mislim da ce prava Kejtina uloga u svemu biti rasvetljena tek u finalnoj sezoni.
Lok je spusta dole, i pred kraj spustanja nesto je povlaci - tada snazan zrak svetlosti iz otvora zapara nebo (setite se pete sezone - mislim da je trenutak u proslosti kada vide zrak svetlosti je bas taj trenutak, a ne kada je Lok lupao u vrata otvora posle Bunove smrti - zato sto je ono prozorce na vratima isuvise malo da toliko jako propusti svetlost, a ovde poklopca vise nema, pa je i sam intenzitet svetlosti veci i moze mnogo vise da ode u visinu).

-Kroz flesbekove smo videli kako je Dzek "popravio" svoju buducu zenu ali i kako je sreo Dezmonda na stadionu, dok se spremao za trku oko sveta.

Kod Otvora, Dzek ne zatice ni Loka ni Kejt vec samo kabl koji je spusten unutar. Spusta se dole, nailazi na mural na zidu, ali na Lokove cipele (zasto se Lok izuo?), otkriva da unutra postoji snazno magnetno znacenje (privlacenje kljuca oko njegovog vrata) i zatice Loka u koga je Dezmond uperio pistolj.
Dok propituje Loka da li je to njegova sudbina, da li su zato svi putevi
vodili dotle, pomalja se Dezmondova glava i Dzek shvata ko je i da su ranije upoznali (sta li mu je u tom trenutku proletelo u glavi, a da se ne pominje sudbina, ne znam)

Vazno je jos napomenuti da je Senon uspela da izgubi Vinsenta koga je uz Saidovu pomoc uspela da nadje u dzungli, ali tada se desilo nesto vrlo cudno - ugledala je Volta, mokrog, koji joj je pokazao prstom da cuti i nestao pre nego sto je Said stigao!

Lokove cipele na samom ulazu:

Mural na zidu - i broj 108 u sredini (4+8+15+16+23+42=108

Jos od prvog gledanja su me bunile masina za pranje i masina za susenje - dizajn je potpuno savremen:

_______________________________________________ Lost Serbia

Последњи изменио Esmir_Sawyer's_Fan дана Thu Jan 08, 2009 12:20 am. измењено укупно 1 пута
Назад на врх Go down
http://www.lost-serbia.com
195 - Pace
Ab Aeterno
Ab Aeterno

Broj poruka : 6379
Godina : 23
Datum upisa : 27.09.2008

ПорукаНаслов: Re: 2x01 - Man of Science, Man of Faith   Tue Jan 06, 2009 7:23 am

Nisu deda mrazici nego sneskici...

Назад на врх Go down
http://kitkat.in-goo.com
SV.SAVO
Confidence man
Confidence man

Broj poruka : 1837
Datum upisa : 26.09.2008

ПорукаНаслов: Re: 2x01 - Man of Science, Man of Faith   Tue Jan 06, 2009 7:40 am

"Sta je jedan Snesko Belic rekao drugom?"

a odgovor je "Mirise na sargarepu."
Назад на врх Go down
HeadBurn3r.
Ab Aeterno
Ab Aeterno

Broj poruka : 6328
Datum upisa : 23.09.2008

ПорукаНаслов: Re: 2x01 - Man of Science, Man of Faith   Tue Jan 06, 2009 8:26 am

E da Snesko Belic....

Назад на врх Go down
http://www.lost-serbia.com
d@ne
The Candidate
The Candidate

Broj poruka : 616
Godina : 31
Datum upisa : 26.12.2008

ПорукаНаслов: Re: 2x01 - Man of Science, Man of Faith   Mon Jan 12, 2009 9:19 am

Each one of us is brought here for a reason...
Jack you are man of science...and im a man of faith...
Назад на врх Go down
nitobe
Deus ex Machina
Deus ex Machina

Broj poruka : 1472
Godina : 47
Datum upisa : 17.03.2009

ПорукаНаслов: Re: 2x01 - Man of Science, Man of Faith   Sun Sep 13, 2009 5:03 am

Gresis Daneina, recenica man of science - man of faith je izrecena od strane Loka u Exodusu, a takodje i prva recenica Each one of us is brought here for a reason... Valjda se ne ljutis.

Frazu "Man of science, Man of god" koriste kreacionisti da bi oznacili naucnike koji su, i pored svog naucnog rada verovali u boga, ili ga nisu poricali. Malo modifikovana fraza, sa prakticno istim znacenjem je iskoriscena i u seriji i kao naslov epizode ali i kao simbol antagonizma koji su u seriji vidljivi na ovaj ili onaj nacin.

Epizoda puna akcije i nezivesnosti, napeta i puna iscekivanja. Pocinje pomalo neobisno, scenom coveka koji zapocinje svoj radni dan na uobicajeni nacin. Prvo sto vidimo i sto je neobicno je da pusta gramofonsku plocu (poslednje su stampane pocetkom devedesetih), i kada gramofonska igla poskoci uz zvuk eksplozije shvatamo da je to covek koji je zivi u Otvoru, i koji odmah ukljucuje sistem durbina i ogledala da bi video sta se to desava. Zaboravih da dodam da je dozu cudjenja izazvalo i njegovo samodavanje neke vrste injekcije (vakcine) u ruku, kao deo svakodnevne rutine.

Napolju, Lok je nestrpljiv da udje u unutra u cemu ga sprecavaju polomljene merdevine, dok Dzek zeli da saceka jutro. Pred svima naredjuje Loku da podju koji shvata da se taj covek samopostavio za vodju i da njegova mora da bude poslednja, sto smo videli i u prethodnim sezonama. Takodje na odvaljenim vratima Otvora vide ispisano Karantin i shvataju da zbog toga nije bilo nikakve rucke za otvaranje spolja. Ali bas ovaj natpis je otvoreno pitanje i danas, kao i misteriozna bolest o kojima su mnogi pricali, pa i Dezmond.
No, kad se vrate do pecina gde ih ostali cekaju Lok "spusta na zemlju" Dzeka kada mu kaze pred svima da uzima kablova i odlazi do Otvora kako bi se spustio u njega porucujuci mu da moze naredjivati samo onima koji zele da ga slusaju, ali njemu ne!
Zasto se ovde Kejt iznenada odlucila da podje za Lokom ni danas mi nije jasno, ali je izgovorila jednu takodje kljucnu recenicu "Live together, Die alone! i otisla za Lokom.

Man of science Man of Faith se, po meni ovde odnosi na razgovor Dzeka i Huga koji objasnjava kako je bio na psihijatriji od Lenarda cuo brojeve, uplatio loto, dobio novac kao i ceo lanac nesrecnih dogadjaja koji ga je doveo do zakljucka da su brojevi ukleti. Dzek, naravno, ne zeli da poveruje ni u kakvu kletvu, a Hugo ga pita "Kako bi bilo da mi poverujes?" na sta dobije odgovor - to su samo brojevi.

Kod Otvora, dok mota kabl, Lok cuje korake i nasmeje se cak i ne osvrcuci se da vidi ko dolazi. Tacno zna ko je - Kejt. Kako je znao - ne znam. Cak joj i kaze "Cekao sam Tebe!" I pored svega, mislim da ce prava Kejtina uloga u svemu biti rasvetljena tek u finalnoj sezoni.
Lok je spusta dole, i pred kraj spustanja nesto je povlaci - tada snazan zrak svetlosti iz otvora zapara nebo (setite se pete sezone - mislim da je trenutak u proslosti kada vide zrak svetlosti je bas taj trenutak, a ne kada je Lok lupao u vrata otvora posle Bunove smrti - zato sto je ono prozorce na vratima isuvise malo da toliko jako propusti svetlost, a ovde poklopca vise nema, pa je i sam intenzitet svetlosti veci i moze mnogo vise da ode u visinu).

Kroz flesbekove smo videli kako je Dzek "popravio" svoju buducu zenu ali i kako je sreo Dezmonda na stadionu, dok se spremao za trku oko sveta.

Kod Otvora, Dzek ne zatice ni Loka ni Kejt vec samo kabl koji je spusten unutar. Spusta se dole, nailazi na mural na zidu, ali na Lokove cipele (zasto se Lok izuo?), otkriva da unutra postoji snazno magnetno znacenje (privlacenje kljuca oko njegovog vrata) i zatice Loka u koga je Dezmond uperio pistolj.
Dok propituje Loka da li je to njegova sudbina, da li su zato svi putevi vodili dotle, pomalja se Dezmondova glava i Dzek shvata ko je i da su ranije upoznali (sta li mu je u tom trenutku proletelo u glavi, a da se ne pominje sudbina, ne znam)

Vazno je jos napomenuti da je Senon uspela da izgubi Vinsenta koga je uz Saidovu pomoc uspela da nadje u dzungli, ali tada se desilo nesto vrlo cudno - ugledala je Volta, mokrog, koji joj je pokazao prstom da cuti i nestao pre nego sto je Said stigao!

Lokove cipele na samom ulazu:

Mural na zidu - i broj 108 u sredini (4+8+15+16+23+42=108

Jos od prvog gledanja su me bunile masina za pranje i masina za suzenje - dizajn je potpuno savremen:
Назад на врх Go down
Alen Alpert
Ab Aeterno
Ab Aeterno

Broj poruka : 2955
Godina : 28
Datum upisa : 04.05.2009

ПорукаНаслов: Re: 2x01 - Man of Science, Man of Faith   Mon Sep 14, 2009 2:59 am

Mislim da je Locke skinuo cipele da se ne bi culo tapkanje dak hoda.
Ove masine bas imaju futuristicki izgled!

Назад на врх Go down
nitobe
Deus ex Machina
Deus ex Machina

ПорукаНаслов: Re: 2x01 - Man of Science, Man of Faith   Mon Sep 14, 2009 5:05 am

Moguce, ali pored svih onih zvukova vode koja kaplje, mislim da se cipele ne bi ionako cule, a sto se tice masina, nasao sam koje su, prodaju se i danas u Sears-u u Americi:
Назад на врх Go down
nitobe
Deus ex Machina
Deus ex Machina

ПорукаНаслов: Re: 2x01 - Man of Science, Man of Faith   Mon Sep 14, 2009 5:07 am

Ah da, marka je Whirlpool set od dve masine koje idu zajedno, model iz 2005. godine.
Назад на врх Go down
Alen Alpert
Ab Aeterno
Ab Aeterno

Broj poruka : 2955
Godina : 28
Datum upisa : 04.05.2009

ПорукаНаслов: Re: 2x01 - Man of Science, Man of Faith   Mon Sep 14, 2009 5:21 am

hahahha,svaka cast nitobe

Назад на врх Go down
SuperSerb
Confidence man
Confidence man

Broj poruka : 331
Datum upisa : 24.09.2008

ПорукаНаслов: Re: 2x01 - Man of Science, Man of Faith   Tue Sep 15, 2009 9:05 am

Svaka čast, legenda si, za admina te treba staviti. Smile
Назад на врх Go down
http://www.24-fansite.com
spelman
The Moth
The Moth

Broj poruka : 285
Godina : 26
Datum upisa : 26.03.2010

ПорукаНаслов: Re: 2x01 - Man of Science, Man of Faith   Mon Apr 05, 2010 8:36 am

uf kako je dobra epizoda, kako sam gledao one scene kada ulaze u ono Very Happy mislio sam da ce mi biti glupa epizoda nakon onaakvog finala prve sezone ali sada sam se jos vise zaljubio u seriju. sva sreca gledam je prvi put pa mogu da uzivam u njoj
Назад на врх Go down
Uncle Sayid
Confidence man
Confidence man

Broj poruka : 892
Godina : 37
Datum upisa : 03.03.2010

ПорукаНаслов: Re: 2x01 - Man of Science, Man of Faith   Mon Apr 05, 2010 8:45 am

spelman ::
uf kako je dobra epizoda, kako sam gledao one scene kada ulaze u ono Very Happy mislio sam da ce mi biti glupa epizoda nakon onaakvog finala prve sezone ali sada sam se jos vise zaljubio u seriju. sva sreca gledam je prvi put pa mogu da uzivam u njoj
Eh, blago tebi. Što bih ja voleo kad bih mogao da je odgledam još jednom a da ne znam šta će se desiti.
Назад на врх Go down
spelman
The Moth
The Moth

ПорукаНаслов: Re: 2x01 - Man of Science, Man of Faith   Mon Apr 05, 2010 9:28 am

hahah znam kako ti je Very Happy ja sam domacice gledao stoooo puta, znam svaku epizodu napamet i sve sve sve..... takodje i cari.... a ovo sada, nista ne znam i UZIVAM! nisam znao kako je dobra serija
Назад на врх Go down
195 - Pace
Ab Aeterno
Ab Aeterno

Broj poruka : 6379
Datum upisa : 27.09.2008

ПорукаНаслов: Re: 2x01 - Man of Science, Man of Faith   Mon Apr 05, 2010 9:30 am

Nemoj slucajno nista da citas unapred...Banovacu te!!Ja sam se za*ebo a ne dam da drugi to urade!XD

Назад на врх Go down
http://kitkat.in-goo.com
Yose
The Candidate
The Candidate

Broj poruka : 317
Godina : 34
Datum upisa : 04.02.2010

ПорукаНаслов: Re: 2x01 - Man of Science, Man of Faith   Mon Apr 05, 2010 9:36 am

meni je bolje sad kad gledam 2. put nego prvi jer mi je tad glava bila prepuna od pitanja a i davno sam gledao tako da sam sve sitnice zaboravio

man of science, man of faith se odnosi na Jacka i Locke-a i njihove razlicite poglede na svijet i na stanje koje ih je zadesilo..barem su ih u specijalu pred 6. sezonu tako naveli.

inace recap tekstovi su ludilo - benita za predsjednika Very Happy
Назад на врх Go down
spelman
The Moth
The Moth

ПорукаНаслов: Re: 2x01 - Man of Science, Man of Faith   Tue Apr 06, 2010 1:28 am

195 - Pace ::
Nemoj slucajno nista da citas unapred...Banovacu te!!Ja sam se za*ebo a ne dam da drugi to urade!XD

hahaha Very Happy ne citam ovde, na wikipediji sam slucajno video ko ce sve umreti itd... nista vise nsiam video
Назад на врх Go down
Sponsored content

ПорукаНаслов: Re: 2x01 - Man of Science, Man of Faith   

Назад на врх Go down

2x01 - Man of Science, Man of Faith
Назад на врх 
Страна 1 of 1