Zdravo svima. Nastali smo da bi okupili sve fanove najbolje serije svih vremena, ostanite sa nama! Možete pronaći apsolutno SVE što pomislite vezano za seriju.
Hvala na poseti,
LOST-Serbia tim!

HomeGalleryFAQ/УпутствоТражиЛиста члановаКорисничке групеРегиструј сеПриступи
Odbrojavanje
Poll
Omileljeni lik u Seriji?
Jack
13%
 13% [ 16 ]
Sawyer
25%
 25% [ 31 ]
Kate
9%
 9% [ 11 ]
Sayid
6%
 6% [ 7 ]
John Lock
11%
 11% [ 14 ]
Shannon
0%
 0% [ 0 ]
Boon
2%
 2% [ 2 ]
Desmond
7%
 7% [ 9 ]
Mr.Eko
2%
 2% [ 2 ]
Ana Lucia
1%
 1% [ 1 ]
Libby
0%
 0% [ 0 ]
Michael
0%
 0% [ 0 ]
Walt
0%
 0% [ 0 ]
Juliet
4%
 4% [ 5 ]
Charlie
3%
 3% [ 4 ]
Hurley
8%
 8% [ 10 ]
Jin
0%
 0% [ 0 ]
Sun
0%
 0% [ 0 ]
Benjamin Linus
8%
 8% [ 10 ]
Claire
1%
 1% [ 1 ]
Neko drugi
1%
 1% [ 1 ]
Укупно гласова : 124

Share | 

02x14 - One of Them

Go down 
АуторПорука
SuperSerb
Confidence man
Confidence man

Broj poruka : 331
Godina : 25
Datum upisa : 24.09.2008

ПорукаНаслов: 02x14 - One of Them   Sun Aug 23, 2009 12:51 pm

Datum emitovanja - 15.02.2006
Flashback - Sayid
Dan - 58
Scenario - Carlton Cuse & Damon Lindelof
Rezija - Stephen Williams

Recap by Nitobe

Na pocetku epizode Ana Lusija primeti za nju nepoznatu osobu kako se sunja oko kampa. Obavesti Saida koji vidi da je to Ruso koja bas njega trazi. Said sa njom odlazi u dzunglu i Ruso mu pokazuje coveka zarobljenog u jednoj od njenih zamki. Covek se predstavi kao Henri Gejl iz Minesote, ali Ruso mu kaze da je to jedan od Drugih i da mu nista ne veruje, kao i da ce lagati dugo dok konacno ne kaze istinu. Kada ga Said oslobodi, Henri krene da bezi ali ga Ruso pogodi samostrelom u ledja. Said odnosi ranjenika u Otvor gde ga Dzek zbrine, ali se Said zajedno sa Lokom sprema da Henrija ispita na svoj nacin.
Posto Lok promeni sifru od oruzarnice, Said ulazi unutra sa Henrijem i pocinje ispitivanje, dok Dzek samo nemocno moze da slusa spolja.

Covek se predstavlja kao bogatas Henri Gejl iz Minesote koji je na ostrvo pao 4 meseca ranije, da je sa zenom hteo da u balonu preleti pacifik, ali se balon srusio, zena mu je umrla od nepoznate bolesti mesec dana ranije. Na pitanje koliko je duboko zakopao zenu Henri nema odgovor i to je Saidu znak da laze, posto i Said u tom trenutku emocionalno "puca" setivsi se svog kopanja groba za Senon. Krece da mlati Henrija i ko zna koliko bi to trajalo da se nije oglasio alarm za ukucavanje sifre i Dzek preti Loku da mu nece dozvoliti da ukuca brojeve ako pre toga ne otkljuca oruzarnicu. Tada prvi put vidimo da kad brojac dodje do nule, cuje se zvuk slican ubrzavanju mlaznog motora i na brojacu se pojavljuju hijeroglifi:

Hijeroglifi otprilike znace da ce neko ili nesto umreti kao posledica akcije onoga ko ukucava brojeve. Posto se jedan od znakova ne vidi dobro, a staroegipatski se moze citati i sleva nadesno i s desna na levo varijacije su velike - jedno je sigurno: pise SMRT i to smrt kao posledica necega!!!

U Saidovim flesbekovima vracamo se u 1990. godinu i Zalivski rat. Ova informacija je potpuno sigurna jer:
1. Americki narednik (Kejtin ocuh) kaze da se sve ovo ne bi desilo da Sadam nije okupirao Kuvajt (to je uzrok Zalivskog rata 1990.)
2. Oficir DIA kaze Saidu nece ici dalje u Irak i da Sadam ostaje na vlasti - Zalivski rat je zavrsen proterivanjem Iracana iz Kuvajta i nije vrsen dalji prodor na teritoriju Iraka i Sadam Husein je zaista ostao na
vlasti.
3. Kada Saida pustaju na slobodu u daljini se vide ogromni stubovi dima zapaljenih naftnih izvora u Kuvajtu - Iracani su ih digli u vazduh prilikom povlacenja i trebalo je skoro godinu dana da se to ugasi (Tako nesto se nije desilo tokom poslednje americke intervencije u Iraku.

Dakle, kako je sam rekao, Said je imao 23 godine 1990. godine i radio je jos 6 godina za republikansku gardu - sam je to rekao.

Americki narednik je Kejtin otac, (cak drzi Kejtinu sliku u ruci) za koga je ona tek kasnije saznala da nije njen bioloski otac - pogledaj epizodu What Kate Did!

Said je pristao da muci svog nadredjenog oficira Tarika tek kada je video kako je on odgovoran za pustanje nervnog gasa sarina u jedno selo u Iraku gde je zivela njegova rodbina - (Dogadjaj se inace zaista zbio tokom osamdesetih godina kada je republikanska garda pobila citavo jedno selo na severu Iraka nelojalno Sadamu Huseinu!)

Takodje smo videli i oficira DIA (Americka vojna obavestajna sluzba) koji ce kasnije biti sa Dezmondom u Otvoru. Zanimljiv je pocetak recenice koju je na kraju rekao Saidu "One of these days my friend..." (Kao MIB Jacobu u the Incident!)

Na ostrvu Sojer krece u potragu za zabom cije ga kreketanje nervira i
ucenjuje Harlija da krenu zajedno posto ga je uhvatio kako uziva u gomili hrane koju je sakrio samo za sebe! Sta je znacila citava potera za zabom - ne znam.
Назад на врх Go down
http://www.24-fansite.com
Alen Alpert
Ab Aeterno
Ab Aeterno

Broj poruka : 2955
Godina : 28
Datum upisa : 04.05.2009

ПорукаНаслов: Re: 02x14 - One of Them   Mon Aug 24, 2009 5:04 am

SuperSerb ::
Ljudi, upravo sam poceo da gledam ovu epizodu, i
odma mi se ucinio poznatim onaj komandant americke vojske koji je poceo
da ispituje Sajida. Malo sam razmislio, i 99% sam siguran da je on
ustvari Kejtin otac. (ne bioloski) Nije nesto vazno, ali eto,
interesantno je.

Jeste,jeste dobro si uocio!

_______________________________________________ Lost Serbia

Последњи изменио Alen Alpert дана Sat Feb 27, 2010 6:59 am. измењено укупно 1 пута
Назад на врх Go down
HeadBurn3r.
Ab Aeterno
Ab Aeterno

Broj poruka : 6328
Datum upisa : 23.09.2008

ПорукаНаслов: Re: 02x14 - One of Them   Mon Aug 24, 2009 5:10 am

Kako ste to uocili.....
Da se mozda ne lici....?
dajte neki screenshot...

Назад на врх Go down
http://www.lost-serbia.com
Alen Alpert
Ab Aeterno
Ab Aeterno

ПорукаНаслов: Re: 02x14 - One of Them   Mon Aug 24, 2009 5:20 am

Ja samo znam da jeste posto sam i ja uocio to i jos negde procitao.Ne znam koja je sad epizoda ono kada Kate prica sa svojim ocuhom!!

Назад на врх Go down
SuperSerb
Confidence man
Confidence man

Broj poruka : 331
Datum upisa : 24.09.2008

ПорукаНаслов: Re: 02x14 - One of Them   Mon Aug 24, 2009 9:40 am

Da, proverio sam, 100% je tacno.
Kada se pri kraju epizode Kejtin ocuh i Sajid voze pozadi u kamionu, on je pitao Sajida da li ima zenu ili decu, Sajid je odgovorio da nema, a on je izvadio Kejtinu sliku. To sam zaboravio da napisem sinoc.
I da, setio sam se jos nesto.
Onaj lik sto je kasnije pustio Sajida i dao mu novac je ustvari Kelvin!
A ako se neko ne seca, Kelvin je pritiskao dugme u otvoru sa Dezmondom, pre nego sto je umro.
Назад на врх Go down
http://www.24-fansite.com
Alen Alpert
Ab Aeterno
Ab Aeterno

ПорукаНаслов: Re: 02x14 - One of Them   Mon Aug 24, 2009 9:47 am

Da,da i to je tacno.Kelvin je dosao na ostrvo posle Zaljevskog rata,dakle oko '91 godine.

Назад на врх Go down
Andrew Faraday
Deus ex Machina
Deus ex Machina

Broj poruka : 2329
Datum upisa : 30.01.2009

ПорукаНаслов: Re: 02x14 - One of Them   Mon Aug 24, 2009 9:53 am

Jeste on je otac, to sam i ja primetio kad sam gledao po drugi put.

God loves you as He loved Jacob

Назад на врх Go down
Sawyer
The Constant
The Constant

Broj poruka : 3000
Godina : 21
Datum upisa : 11.01.2009

ПорукаНаслов: Re: 02x14 - One of Them   Mon Aug 24, 2009 10:41 pm

E ovo nisam znao, moram opet sve pogledati.
Назад на врх Go down
http://elizabeth-gutierrez.serbianforum.info/index.htm
Divna91
Confidence man
Confidence man

Broj poruka : 1512
Godina : 26
Datum upisa : 05.05.2009

ПорукаНаслов: Re: 02x14 - One of Them   Tue Aug 25, 2009 12:31 am

Izgleda da je vreme da krenem sve od početka da gledam Very Happy
Назад на врх Go down
HeadBurn3r.
Ab Aeterno
Ab Aeterno

Broj poruka : 6328
Datum upisa : 23.09.2008

ПорукаНаслов: Re: 02x14 - One of Them   Tue Aug 25, 2009 1:25 am

Jel na ovog coveka mislite...

Назад на врх Go down
http://www.lost-serbia.com
Alen Alpert
Ab Aeterno
Ab Aeterno

ПорукаНаслов: Re: 02x14 - One of Them   Tue Aug 25, 2009 1:57 am

Da,to je taj americki general i ocuh od Kate.

Назад на врх Go down
Divna91
Confidence man
Confidence man

Broj poruka : 1512
Datum upisa : 05.05.2009

ПорукаНаслов: Re: 02x14 - One of Them   Tue Aug 25, 2009 5:46 am

Čekajte,zar ona nije zapalila i njega i kuću?
Назад на врх Go down
195 - Pace
Ab Aeterno
Ab Aeterno

Broj poruka : 6379
Godina : 23
Datum upisa : 27.09.2008

ПорукаНаслов: Re: 02x14 - One of Them   Tue Aug 25, 2009 6:53 am

Ne zapalila je svog pravog oca.

Назад на врх Go down
http://kitkat.in-goo.com
nitobe
Deus ex Machina
Deus ex Machina

Broj poruka : 1472
Godina : 47
Datum upisa : 17.03.2009

ПорукаНаслов: Re: 02x14 - One of Them   Fri Oct 02, 2009 4:20 am

Na pocetku epizode Ana Lusija primeti za nju nepoznatu osobu kako se sunja oko kampa. Obavesti Saida koji vidi da je to Ruso koja bas njega trazi. Said sa njom odlazi u dzunglu i Ruso mu pokazuje coveka zarobljenog u jednoj od njenih zamki. Covek se predstavi kao Henri Gejl iz Minesote, ali Ruso mu kaze da je to jedan od Drugih i da mu nista ne veruje, kao i da ce lagati dugo dok konacno ne kaze istinu. Kada ga Said oslobodi, Henri krene da bezi ali ga Ruso pogodi samostrelom u ledja. Said odnosi ranjenika u Otvor gde ga Dzek zbrine, ali se Said zajedno sa Lokom sprema da Henrija ispita na svoj nacin.
Posto Lok promeni sifru od oruzarnice, Said ulazi unutra sa Henrijem i pocinje ispitivanje, dok Dzek samo nemocno moze da slusa spolja.
Covek se predstavlja kao bogatas Henri Gejl iz Minesote koji je na ostrvo pao 4 meseca ranije, da je sa zenom hteo da u balonu preleti pacifik, ali se balon srusio, zena mu je umrla od nepoznate bolesti mesec dana ranije. Na pitanje koliko je duboko zakopao zenu Henri nema odgovor i to je Saidu znak da laze, posto i Said u tom trenutku emocionalno "puca" setivsi se svog kopanja groba za Senon. Krece da mlati Henrija i ko zna koliko bi to trajalo da se nije oglasio alarm za ukucavanje sifre i Dzek preti Loku da mu nece dozvoliti da ukuca brojeve ako pre toga ne otkljuca oruzarnicu. Tada prvi put vidimo da kad brojac dodje do nule, cuje se zvuk slican ubrzavanju mlaznog motora i na brojacu se pojavljuju hijeroglifi:

Hijeroglifi otprilike znace da ce neko ili nesto umreti kao posledica akcije onoga ko ukucava brojeve. Posto se jedan od znakova ne vidi dobro, a staroegipatski se moze citati i sleva nadesno i s desna na levo varijacije su velike - jedno je sigurno: pise SMRT i to smrt kao posledica necega!!!

U Saidovim flesbekovima vracamo se u 1990. godinu i Zalivski rat. Ova informacija je potpuno sigurna jer:
1. Americki narednik (Kejtin ocuh) kaze da se sve ovo ne bi desilo da Sadam nije okupirao Kuvajt (to je uzrok Zalivskog rata 1990.)
2. Oficir DIA kaze Saidu nece ici dalje u Irak i da Sadam ostaje na vlasti - Zalivski rat je zavrsen proterivanjem Iracana iz Kuvajta i nije vrsen dalji prodor na teritoriju Iraka i Sadam Husein je zaista ostao na vlasti.
3. Kada Saida pustaju na slobodu u daljini se vide ogromni stubovi dima zapaljenih naftnih izvora u Kuvajtu - Iracani su ih digli u vazduh prilikom povlacenja i trebalo je skoro godinu dana da se to ugasi (Tako nesto se nije desilo tokom poslednje americke intervencije u Iraku.

Dakle, kako je sam rekao, Said je imao 23 godine 1990. godine i radio je jos 6 godina za republikansku gardu - sam je to rekao.

Americki narednik je Kejtin otac, (cak drzi Kejtinu sliku u ruci) za koga je ona tek kasnije saznala da nije njen bioloski otac - pogledaj epizodu What Kate Did!

Said je pristao da muci svog nadredjenog oficira Tarika tek kada je video kako je on odgovoran za pustanje nervnog gasa sarina u jedno selo u Iraku gde je zivela njegova rodbina - (Dogadjaj se inace zaista zbio tokom osamdesetih godina kada je republikanska garda pobila citavo jedno selo na severu Iraka nelojalno Sadamu Huseinu!)
Takodje smo videli i oficira DIA (Americka vojna obavestajna sluzba) koji ce kasnije biti sa Dezmondom u Otvoru. Zanimljiv je pocetak recenice koju je na kraju rekao Saidu "One of these days my friend..." (Kao MIB Jacobu u the Incident!)

Na ostrvu Sojer krece u potragu za zabom cije ga kreketanje nervira i ucenjuje Harlija da krenu zajedno posto ga je uhvatio kako uziva u gomili hrane koju je sakrio samo za sebe! Sta je znacila citava potera za zabom - ne znam.
Назад на врх Go down
Sawyer
The Constant
The Constant

Broj poruka : 3000
Godina : 21
Datum upisa : 11.01.2009

ПорукаНаслов: Re: 02x14 - One of Them   Fri Oct 02, 2009 11:24 am

Dobro ste uocili ovu recenicu.
Назад на врх Go down
http://elizabeth-gutierrez.serbianforum.info/index.htm
nitobe
Deus ex Machina
Deus ex Machina

Broj poruka : 1472
Godina : 47
Datum upisa : 17.03.2009

ПорукаНаслов: Re: 02x14 - One of Them   Fri Oct 02, 2009 7:27 pm

Nadam se da si pogresio, ali ako si mi stvarno persirao - naljuticu se!!!

Inace recenica glasi - "One of these days my friend, you will need an information, and now you know how to get it! Good luck, Sayid"

(Ovo je, inace, Kelvin rekao na arapskom jeziku, sto znaci da im prevodilac uopste nije trebao, vec su zeleli da Saida provere i pridobiju za sebe, sto je klasicni obavestajni "stos".)
Назад на врх Go down
spelman
The Moth
The Moth

Broj poruka : 285
Datum upisa : 26.03.2010

ПорукаНаслов: Re: 02x14 - One of Them   Sun Apr 18, 2010 7:32 am

dobra je epizoda Very Happy dzek me je opet iznervirao
Назад на врх Go down
Sponsored content

ПорукаНаслов: Re: 02x14 - One of Them