Zdravo svima. Nastali smo da bi okupili sve fanove najbolje serije svih vremena, ostanite sa nama! Možete pronaći apsolutno SVE što pomislite vezano za seriju.
Hvala na poseti,
LOST-Serbia tim!

HomeGalleryFAQ/УпутствоТражиЛиста члановаКорисничке групеРегиструј сеПриступи
Odbrojavanje
Poll
Omileljeni lik u Seriji?
Jack
13%
 13% [ 16 ]
Sawyer
25%
 25% [ 31 ]
Kate
9%
 9% [ 11 ]
Sayid
6%
 6% [ 7 ]
John Lock
11%
 11% [ 14 ]
Shannon
0%
 0% [ 0 ]
Boon
2%
 2% [ 2 ]
Desmond
7%
 7% [ 9 ]
Mr.Eko
2%
 2% [ 2 ]
Ana Lucia
1%
 1% [ 1 ]
Libby
0%
 0% [ 0 ]
Michael
0%
 0% [ 0 ]
Walt
0%
 0% [ 0 ]
Juliet
4%
 4% [ 5 ]
Charlie
3%
 3% [ 4 ]
Hurley
8%
 8% [ 10 ]
Jin
0%
 0% [ 0 ]
Sun
0%
 0% [ 0 ]
Benjamin Linus
8%
 8% [ 10 ]
Claire
1%
 1% [ 1 ]
Neko drugi
1%
 1% [ 1 ]
Укупно гласова : 124

Share | 

02x15 - Maternity Leave

Go down 
АуторПорука
nitobe
Deus ex Machina
Deus ex Machina

Broj poruka : 1472
Godina : 47
Datum upisa : 17.03.2009

ПорукаНаслов: 02x15 - Maternity Leave   Wed Oct 07, 2009 6:30 am

Klerina epizoda,

Datum emitovanja: 01. Mart 2006

Scenario: Dawn Lambertsen Kelly & Matt Ragghianti
Rezija:
Jack Bender
[

Na pocetku epizode Aron se razboli od necega sto strasno uznemiri Kler. Uz to, pojavljuje se i Ruso koja podgreva dodajuci da je to misteriozna "bolest" od kojom se zarazila njena grupa. Sve to izbezumi Kler da joj se kroz kratak flesbek vrati da je bila na nekom cudnom mestu gde joj je Itan ubadao spric u stomak. Tu se vidi i kolevka i jedan frizider sa lekovima.

Kler po svaku cenu zeli da se seti sta joj se desilo dok je bila oteta i u tome joj pomaze Libi koja je, kako je rekla klinicki psilholog. Uspeva da stavi Kler u neku vrstu hipnoze i mi polako vidimo sta joj se zapravo desila kada je odvedena.
U pitanju je ponovo Hatch ali ovaj put sa Eskulapovim stapom u sredini koji oznacava da se tu sprovodi neka vrsta medicinskog istrazivanja ili je u pitanju lecenje. Posto ju je sproveo unutra vidimo da je vrsio razne preglede i davao joj neku vrstu leka ili vakcine, ali kad bolje pogledamo vidimo da su gotovo istovetne onima koje je Dezmond davao sebi u Otvoru (CR 4-81516-23 42).

Vidimo da je bila spremna i soba za bebu, ali i da je Kler uredno bila drogirana necim - setite se njenog "stoned" ponasanja posto je popila nesto sto joj Itan dao iz svoje cuturice na kojoj je bila ista oznaka kao na ajkuli u The Exodus.

(nisam mogao da uhvatim screen gde se bolje vidi, ali na HD se vidi da je to isti kao na ajkuli)
Dok sprovodi Kler ka unutrasnjosti tog Hatch-a vidimo da na vratima desno pise "Escape Hatch"! Sta to znaci i kuda vodi i danas mi nije najjasnije:

Takodje u sobi koja je pripremljena za dete vidimo kolevku sa avionima koja se vec pojavljivala u Klerinom snu pre nego sto je oteta. Zanimljivo je da spravica svira melodiju Peri Koma "Catch a falling star" koju je njoj majka pevala kad je bila mala, ali takodje i svi avioni imaju oznaku Oceanic i samo jedan od njih je usmeren na dole, kao da pada!!!

Evo i pesme - snimljena je 1958:
https://www.youtube.com/watch?v=U08iKG4tfFE
Po prvi put vidimo i Bradonju koga je Sojer nazvao Zik, ali glatko obrijanog i lepo obucenog. Iz razgovora njega i Itana naslucujemo da je Itan celu akciju izveo na svoju ruku, a da se Zik (Tom Frendli) brine kako da sve to saopsti nadredjenom sto nam pokazuje da kod njih postoji odredjena hijerarhija i procedura koja se mora postovati
Na kraju devojka uspeva da je izvuce napolje pre nego sto je pocela operacija gde je trebalo da je porode, a po recima devojke i ubiju, a dete uzmu (Devojka je Aleks, Rusoova cerka cije ime smo culi u Hunting Party prilikom susreta sa Drugima).
Ruso, Kler i Kejt krecu u potragu za misterioznim mestom i uspevaju da ga pronadju. Vidimo da je ovaj Hatch dobro sakriven, ali kada su usle unutra sve je bilo napusteno i ispraznjeno kao da nije korisceno godinama, a ne samo par nedelja ranije. Kejt pronalazi ormaric u kome se nalaze "kostimi" odrpanaca i lazna brada kao i meda koga je nosilo jedno od dece. Ovde shvatimo da se Drugi samo prikazuju odrpanci, a da u stvari, verovatno sasvim drugacije izgledaju.
Neobavljena posla vracaju se nazad i Kler se najzad seca da je ustvari Ruso spasila i zauzvrat joj napominje da joj je u begu pomogla i mlada devojka koja mnogo lici na nju.
Na kraju je i scena u kojoj mister Eko otkriva da Dzek i Lok drze zarobljenika u Otvoru i trazi da se vidi sa njim. Iako jos uvek niko ne zna koje Henri Gejl (Bendzamin Lajnus) Eko mu se obraca kao vodji Drugih i kaze da mu je zao sto je ubio dvojicu njegovih ljudi na drugom kraju ostrva, sto i samog Henrija (Bena) ostavi bez reci, a Eko odseca nozem sebi dva pramena brade koji ocigledno simbolizuju dva zivota koja je oduzeo. Ovde se postavlja pitanje kako je Eko ovako nesto mogao da zna?

Sto se Arona tice, kad se Kler vrati njegovo stanje je mnogo bolje i nema temperaturu. Ovde vas podsecam da je Kler jela kikiriki-buter iako je dojila dete, a kikiriki je poznat kao jak izazivac alergija kod dece, cak i preko majcinog mleka, pa za njegovo stanje postoji sasvim razumno medicinsko opravdanje.

Jos jedna napomena - Itan je prilikom pregleda Kler koristio ultrazvucni aparat Acoustic Imaging 5200 koji je prvi put proizveden 1992. i koristi se i danas samo sa boljim i vecim monitorom. Oznaka RX na lekovima znaci da se izdaju samo na lekarski recept!!!
Назад на врх Go down
nitobe
Deus ex Machina
Deus ex Machina

ПорукаНаслов: Re: 02x15 - Maternity Leave   Wed Oct 07, 2009 6:50 am

U ovoj epizodi postoji i jedna misterija koju sam nasao na drugom forumu. Naime, kada Kejt otvori vrata ormarica gde nadje kostime na vratima gore desno se vidi da nesto pise.

Neko je to odradio u fotoshopu i dosao do sledeceg: "3480716". Ako ukucato to u Gugl dobijate prvi rezultat da je u pitanju genetski kod enzima koji je potreban svima nama da bi uopste bili zivi, a to je protein koji se zove"glutaryl-CoA dehydrogenase". Ako guglate dalje doci cete do raznih genetskih bolesti vezanih za nedostatak, manjak ili ostecenje ovog proteina. Da li je to misteriozna bolest na ostrvu.
Malo cudna slucajnost, priznajte.
Назад на врх Go down
HeadBurn3r.
Ab Aeterno
Ab Aeterno

Broj poruka : 6328
Godina : 25
Datum upisa : 23.09.2008

ПорукаНаслов: Re: 02x15 - Maternity Leave   Wed Oct 07, 2009 7:16 am

Sigurno da je prevelika slučajnost ....
Može biti da je to protein koga na ostrvu ima na pretek pa je pomoću njega Richard ne stari, ili je Rose pomoću toga izlečena kao i Sun...

_______________________________________________ Lost Serbia
Назад на врх Go down
http://www.lost-serbia.com
Masha Ford
The Substitute
The Substitute

Broj poruka : 1539
Godina : 22
Datum upisa : 18.03.2009

ПорукаНаслов: Re: 02x15 - Maternity Leave   Wed Oct 07, 2009 7:35 am

Svaka vam chast... Smile

55-Burke
Назад на врх Go down
nitobe
Deus ex Machina
Deus ex Machina

ПорукаНаслов: Re: 02x15 - Maternity Leave   Wed Oct 07, 2009 7:43 am

E stvarno ste preterali - Ko mi jos bude persirao poslacu mu 1000 poruka na pm da ga mucim. Pa nemojte ljudi k'o boga vas molim! Nema persiranja!!!
Admini pomagajte! Masha Ford me muci! Jaooooo!
Назад на врх Go down
Alen Alpert
Ab Aeterno
Ab Aeterno

Broj poruka : 2955
Godina : 28
Datum upisa : 04.05.2009

ПорукаНаслов: Re: 02x15 - Maternity Leave   Thu Oct 08, 2009 7:51 pm

Цитат :
Neko je to odradio u fotoshopu i dosao do sledeceg: "3480716". Ako ukucato to u Gugl dobijate prvi rezultat da je u pitanju genetski kod enzima koji je potreban svima nama da bi uopste bili zivi, a to je protein koji se zove"glutaryl-CoA dehydrogenase". Ako guglate dalje doci cete do raznih genetskih bolesti vezanih za nedostatak, manjak ili ostecenje ovog proteina. Da li je to misteriozna bolest na ostrvu.Malo cudna slucajnost, priznajte.

Nakon rodjenja bebe rade se screening testovi u cilju ranog otkrivanja odredjene metabolicke bolesti i eventualno ukljucivanja brze i preventivne terapije.Jedan od testova se radi i na glutaril CoA dehidrogenazu.Deficit ovog enzima dovodi do poremecaja razgradnje aminokiselina,trajne poteskoce u kretanju,krize metabolizma...Spada u grupu nasljednjh metabolickih poremecaja,ne moze se izleciti,ali se moze umanjiti ili ublaziti manifestacija iste.
E sad,nismo videli da neko dete na ostrvu ima ove simtome,vec samo probleme vezane za trudnice.Definitivno ima nesto u vezi ovoga,ali nisam siguran da cemo dobiti odgovor.

Назад на врх Go down
FilipMurray
Ab Aeterno
Ab Aeterno

Broj poruka : 6776
Godina : 23
Datum upisa : 22.09.2008

ПорукаНаслов: Re: 02x15 - Maternity Leave   Thu Oct 08, 2009 10:55 pm

nitobe ::
E stvarno ste preterali - Ko mi jos bude persirao poslacu mu 1000 poruka na pm da ga mucim. Pa nemojte ljudi k'o boga vas molim! Nema persiranja!!!
Admini pomagajte! Masha Ford me muci! Jaooooo!
haha Very Happy
Masho nemoj Very Happy
lol

Nego svidja mi se ovo i procitao sam sve..
A ono je slucajnost sigurno...

Two players, two sides. One is light, one is dark.
Назад на врх Go down
SuperSerb
Confidence man
Confidence man

Broj poruka : 331
Datum upisa : 24.09.2008

ПорукаНаслов: Re: 02x15 - Maternity Leave   Fri Oct 09, 2009 3:46 am

Nemojte, osеća se čovek starije. Very Happy
Назад на врх Go down
http://www.24-fansite.com
nitobe
Deus ex Machina
Deus ex Machina

ПорукаНаслов: Re: 02x15 - Maternity Leave   Fri Oct 09, 2009 3:54 am

Samo pogledajte levo na SuperSerb-ov avatar i videcete kako sam se osecao. He-he Nitobe mr Spok senior!!! (Dodaj mu samo naocare!)
Назад на врх Go down
FilipMurray
Ab Aeterno
Ab Aeterno

ПорукаНаслов: Re: 02x15 - Maternity Leave   Fri Oct 09, 2009 6:57 am

Samo pogledajte levo na SuperSerb-ov avatar i videcete kako sam se osecao. He-he Nitobe mr Spok senior!!! (Dodaj mu samo naocare!)
Lol

Inace mogao bi ovo za svaku epizodu,ovo je odlicno

Назад на врх Go down
nitobe
Deus ex Machina
Deus ex Machina

ПорукаНаслов: Re: 02x15 - Maternity Leave   Fri Oct 09, 2009 7:36 am

Ja uradih vec tri i spremam polako Lockdown posto tu ima mnogo dobrog materijala, u stvari skidam HD epizodu zbog onog screena sa Blastdoor map. Bice sutra tokom dana, a kad to zavrsim sledi i ostalo do kraja druge sezone - pa idem dalje. Znam da nije moglo da se stigne sve pa resih da doprinesem na ovaj nacin. Hvala svima na podrsci.
Назад на врх Go down
Masha Ford
The Substitute
The Substitute

Broj poruka : 1539
Godina : 22
Datum upisa : 18.03.2009

ПорукаНаслов: Re: 02x15 - Maternity Leave   Fri Oct 09, 2009 8:23 am

Ja uradih vec tri i spremam polako Lockdown posto tu ima mnogo dobrog materijala, u stvari skidam HD epizodu zbog onog screena sa Blastdoor map. Bice sutra tokom dana, a kad to zavrsim sledi i ostalo do kraja druge sezone - pa idem dalje. Znam da nije moglo da se stigne sve pa resih da doprinesem na ovaj nacin. Hvala svima na podrsci.

Ma samo tako nastavi! \m/

55-Burke
Назад на врх Go down
FilipMurray
Ab Aeterno
Ab Aeterno

ПорукаНаслов: Re: 02x15 - Maternity Leave   Fri Oct 09, 2009 9:00 am

Masha Ford ::

Ma samo tako nastavi! \m/

tako je Very Happy \m/

Назад на врх Go down
MaddoX
Tabula Rasa
Tabula Rasa

Broj poruka : 13
Godina : 28
Datum upisa : 08.03.2010

ПорукаНаслов: Re: 02x15 - Maternity Leave   Wed Mar 31, 2010 12:47 pm

Hmmm nesto sam zapazio u vezi ove epizode a niko to nije spomenuo, mada moze biti i slucajnost ali... Kada Kejt dodje do Sawyera da trazi pistolj, on je oslovi sa Telma (verovatno aludirajuci na lik iz filma Telma i Luiz) . A ukoliko ukucate taj film na IMDB-u, videcete da u glumackoj postavi Susan Sarandon glumi lika koji se zove Louise Sawyer. Sta mislite o tome?
Назад на врх Go down
Trent
Confidence man
Confidence man

Broj poruka : 1148
Godina : 31
Datum upisa : 29.01.2010

ПорукаНаслов: Re: 02x15 - Maternity Leave   Wed Mar 31, 2010 1:33 pm

MaddoX ::
Hmmm nesto sam zapazio u vezi ove epizode a niko to nije spomenuo, mada moze biti i slucajnost ali... Kada Kejt dodje do Sawyera da trazi pistolj, on je oslovi sa Telma (verovatno aludirajuci na lik iz filma Telma i Luiz) . A ukoliko ukucate taj film na IMDB-u, videcete da u glumackoj postavi Susan Sarandon glumi lika koji se zove Louise Sawyer. Sta mislite o tome?
au brate gde to nadje haha
sve je moguce Smile
Назад на врх Go down
HeadBurn3r.
Ab Aeterno
Ab Aeterno

Broj poruka : 6328
Datum upisa : 23.09.2008

ПорукаНаслов: Re: 02x15 - Maternity Leave   Thu Apr 01, 2010 1:03 am

Ma ja sam siguran da postoji neki zaebant od producenata koji smislja te zaebancije kao i Sawyerove nadimke. Smile

Назад на врх Go down
nitobe
Deus ex Machina
Deus ex Machina

ПорукаНаслов: Re: 02x15 - Maternity Leave   Thu Apr 01, 2010 2:58 am

Postoji zaista - pogledajte bonus diskove druge, trece i cetvrte sezone i videcete sta se sve i kako radi. Mislim na kompletna DVD izdanja, a ne ripove. Mislim da negde imam linkove pa cu okaciti.

Metal Gods
Назад на врх Go down
spelman
The Moth
The Moth

Broj poruka : 285
Godina : 26
Datum upisa : 26.03.2010

ПорукаНаслов: Re: 02x15 - Maternity Leave   Mon Apr 19, 2010 7:34 am

mnogo dobra epizoda, i dalje sam pod utiskom Very Happy
Назад на врх Go down