Zdravo svima. Nastali smo da bi okupili sve fanove najbolje serije svih vremena, ostanite sa nama! Možete pronaći apsolutno SVE što pomislite vezano za seriju.
Hvala na poseti,
LOST-Serbia tim!

HomeGalleryFAQ/УпутствоТражиЛиста члановаКорисничке групеРегиструј сеПриступи
Odbrojavanje
Poll
Omileljeni lik u Seriji?
Jack
13%
 13% [ 16 ]
Sawyer
25%
 25% [ 31 ]
Kate
9%
 9% [ 11 ]
Sayid
6%
 6% [ 7 ]
John Lock
11%
 11% [ 14 ]
Shannon
0%
 0% [ 0 ]
Boon
2%
 2% [ 2 ]
Desmond
7%
 7% [ 9 ]
Mr.Eko
2%
 2% [ 2 ]
Ana Lucia
1%
 1% [ 1 ]
Libby
0%
 0% [ 0 ]
Michael
0%
 0% [ 0 ]
Walt
0%
 0% [ 0 ]
Juliet
4%
 4% [ 5 ]
Charlie
3%
 3% [ 4 ]
Hurley
8%
 8% [ 10 ]
Jin
0%
 0% [ 0 ]
Sun
0%
 0% [ 0 ]
Benjamin Linus
8%
 8% [ 10 ]
Claire
1%
 1% [ 1 ]
Neko drugi
1%
 1% [ 1 ]
Укупно гласова : 124

Share | 

02x22 Three Minutes

Go down 
АуторПорука
nitobe
Deus ex Machina
Deus ex Machina

Broj poruka : 1472
Godina : 47
Datum upisa : 17.03.2009

ПорукаНаслов: 02x22 Three Minutes   Fri Oct 16, 2009 6:03 am

Majklova epizoda

Datum Emitovanja: 17. Maj 2006.

Scenario: Edward Kitsis & Adam Horowitz

Rezija: Stephen Williams

U ovoj epizodi hronoloski vidimo sta se dogadjalo sa Majklom od trenutka kada je zakljucao Loka i Dzeka u Otvoru i sa puskom pobegao na sever posto je razmenio nekoliko poruka sa navodnim Voltom preko kompjutera u Otvoru.
Majkl je nabasao na Druge i pucao ali ga je Tom oborio sa onom cuvenom prackom sa dva kamena na krajevima. To se desilo neposredno pre susreta Dzeka, Loka i Sojera sa drugima sto smo videli u Hunting Party. Takodje, Majkl je bio zarobljen kada su drugi doveli i Kejt sa vrecom na glavi koju su prethodno zarobili, ali ni na koji nacin joj nije stavio do znanja da je tu. Majkla potom vode u ono cuveno selo na obali gde Drugi navodno zive, sa okruglim satorima i onim Dharma vratima koja ne vode nikuda. Majklu uzimaju krv i drze ga zatvorenog u jednom od satora.
Dozvoljavaju mu da vidi Volta ali samo da bi ga ucenili da dovede petoro ljudi sa spiska koji Drugi odrede u zamenu za njegovog sina. Takodje, crnkinja, gospodjica Klu pita Majkla koliko poznaje Volta i da li se nekad pojavljivao na mestima na kojima ne bi trebalo da bude.
Pre nego sto je uzeo spisak i pristao na uslove Majkl trazi da dobije i camac Drugih.

Na listi koju je dobio su: Dzek, Sojer, Kejt i Harli.

U Otvoru Libi i Ana Lusija su mrtve, Majkl spaljuje spisak koji je dobio od drugih ispred Otvora, a u samom otvoru pocinje da se svadja sa ostalima kako bi petoro njih trebalo da krenu na Druge i vrate Volta, jer, po Majklovom opisu, drugi su samo nekolicina bosonogih seljaka koji imaju samo dve stare puske.
Ovu svadju prekida Harli recima da su dve osobe mrtve i da nije vreme za takav razgovor,
Na plazi, Majkl nastavlja da insistira, ali toliko neubedljivo i toliko providno da je svakome jasno da je klopka u pitanju. Naravno, ovo odmah provali Said i predoci Dzeku sta je zapravo u pitanju. Cak ide dotle da odbija Saidovu pomoc koji je profesionalni vojnik, vec insistira na pet imena koja je dobio od drugih. Kako nikome nije jasno da Harli jednostavno "strci" sa spiska nije bas najjasnije.
Harli prvo odbija Majklovo insistiranje, ali na sahrani ipak pristaje da krene.
Dok sahranjuju Ana Lusiju i Libi pojavljuje se jedrenjak na pucini koji postepeno prilazi obali i tu se i epizoda zavrsava.
Sam naslov epizode je aluzija na tri minuta koliko je gospodjica Klu dala Majklu da provede sa Voltom u logoru Drugih.
Ovo je inace jedna od tri epizode koje najcesce preskocim kada gledam seriju od pocetka (druge dve su Expose i Stranger in a Strange Land) jer ne donosi nista posebno novo, sem sto me lik Majkla nervira do ludila, a posebno nasedanje da njegovo providno insistiranje.

Kao otac dvoje dece, koliko god se trudio, ne mogu da opravdam ni moralno ni na bilo koji drugi nacin. Naravno da bi svaki roditelj ucinio sve za svoje dete (decu), ali koliko zivota treba platiti za jedan?
U stvari, da je Volt bio zivotno ugrozen, to jest da je Majkl bio ucenjen Voltovim zivotom mozda bih imao razumevanja, jer se za zivot svoje dece borite bez obzira na cenu (tudjih zivota) ali i tu postoji moralna ograda. Ovako, video je da je dete OK i mogao je da ucini mnogo drugih stvari kao sto su ostajanje - pridruzivanje Drugima itd.
Ovako, jedna ljiga od coveka ce konacno zavrsiti svoj davez od uloge i to me je jedino radovalo u ovoj epizodi!!!

Zapamtite da Lok gleda Carlija dok baca zalihe heroina u more. Tog trenutka je shvatio kako su ga Carli i Sojer zajedno presli kada je hteo da sakrije oruzje iz Otvora, to jest da je Carli bio Sojerov saucesnik koji je onesvestio San u basti i navukao joj dzak na glavu. Pazi se Carli, usledice osveta!!! Matori ne zaboravlja!

Назад на врх Go down
Alen Alpert
Ab Aeterno
Ab Aeterno

Broj poruka : 2955
Godina : 28
Datum upisa : 04.05.2009

ПорукаНаслов: Re: 02x22 Three Minutes   Fri Oct 16, 2009 11:26 pm

Cini mi se da su u to vreme scenaristi tvrdili da je vodja Othersa Bea Klugh!
Uvek govorim da im ne treba puno verovati.

_______________________________________________ Lost Serbia
Назад на врх Go down
MaddoX
Tabula Rasa
Tabula Rasa

Broj poruka : 13
Godina : 29
Datum upisa : 08.03.2010

ПорукаНаслов: Re: 02x22 Three Minutes   Sun Apr 04, 2010 2:43 pm

Kako mi je samo odvratan ovaj Majkl, od samog pocetka mi je bio ljigav, i sa onim njegovim MAN,MAN,MAN tera me na povracanje, samo je sad to kulminiralo... Jedva sam izdrzao ovu njegovu epizodu... Strasno sam se razocarao kada sam procitao da se pojavljuje i u sestoj sezoni, mada se iskreno nadam da ga nece biti u trecoj i cetvrtoj, bar ne mnogo...
Назад на врх Go down
Uncle Sayid
Confidence man
Confidence man

Broj poruka : 892
Godina : 37
Datum upisa : 03.03.2010

ПорукаНаслов: Re: 02x22 Three Minutes   Sat Apr 17, 2010 11:02 pm

Juče sam gledao ovu epizodu i primetio nešto što nisam ranije - da su prvi put svi zaboravili na dugme u otvoru. Kad Sojer i Džek pričaju na plaži sa Sajidom, kažu mu da su Lok i Eko otišli za Henrijem i da ih od tad nisu videli. A sledeći koji je pritisnuo dugme bio je Eko koji se tad vratio u otvor i nikog osim njega nije bilo tu.
Назад на врх Go down
spelman
The Moth
The Moth

Broj poruka : 285
Godina : 26
Datum upisa : 26.03.2010

ПорукаНаслов: Re: 02x22 Three Minutes   Sun Apr 25, 2010 7:17 am

odgledao sam epizodu, super je Very Happy onaj majkl mi se gadi! djubre jedno!!!!
Назад на врх Go down
manijak iz kaknja
The Candidate
The Candidate

Broj poruka : 303
Godina : 25
Datum upisa : 02.02.2010

ПорукаНаслов: Re: 02x22 Three Minutes   Sun Apr 25, 2010 8:16 am

spelman ::
odgledao sam epizodu, super je Very Happy onaj majkl mi se gadi! djubre jedno!!!!
"Ne postoji stvar koju otac ne bi ucinio za sina"
Назад на врх Go down
spelman
The Moth
The Moth

Broj poruka : 285
Godina : 26
Datum upisa : 26.03.2010

ПорукаНаслов: Re: 02x22 Three Minutes   Sun Apr 25, 2010 8:59 am

ali mogao je to i na bolji nacin, a ne da ubije dve potpuno neduzne mlade devojke Sad
Назад на врх Go down
manijak iz kaknja
The Candidate
The Candidate

Broj poruka : 303
Godina : 25
Datum upisa : 02.02.2010

ПорукаНаслов: Re: 02x22 Three Minutes   Sun Apr 25, 2010 10:12 am

spelman ::
ali mogao je to i na bolji nacin, a ne da ubije dve potpuno neduzne mlade devojke Sad
Jbg ne slazem se sa njegovom metodom , ali vjerujem da i u stvarnom zivotu pod onakvim pritiskom se smanjuje emotivna i logicka percepcija tako da...
Назад на врх Go down
Sponsored content

ПорукаНаслов: Re: 02x22 Three Minutes   

Назад на врх Go down

02x22 Three Minutes
Назад на врх 
Страна 1 of 1