Zdravo svima. Nastali smo da bi okupili sve fanove najbolje serije svih vremena, ostanite sa nama! Možete pronaći apsolutno SVE što pomislite vezano za seriju.
Hvala na poseti,
LOST-Serbia tim!
Zdravo svima. Nastali smo da bi okupili sve fanove najbolje serije svih vremena, ostanite sa nama! Možete pronaći apsolutno SVE što pomislite vezano za seriju.
Hvala na poseti,
LOST-Serbia tim!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeGalleryТражиLatest imagesРегиструј сеПриступи
Odbrojavanje
Poll
Omileljeni lik u Seriji?
Jack
eRepublik I_vote_lcap13%eRepublik I_vote_rcap
 13% [ 16 ]
Sawyer
eRepublik I_vote_lcap25%eRepublik I_vote_rcap
 25% [ 31 ]
Kate
eRepublik I_vote_lcap9%eRepublik I_vote_rcap
 9% [ 11 ]
Sayid
eRepublik I_vote_lcap6%eRepublik I_vote_rcap
 6% [ 7 ]
John Lock
eRepublik I_vote_lcap11%eRepublik I_vote_rcap
 11% [ 14 ]
Shannon
eRepublik I_vote_lcap0%eRepublik I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Boon
eRepublik I_vote_lcap2%eRepublik I_vote_rcap
 2% [ 2 ]
Desmond
eRepublik I_vote_lcap7%eRepublik I_vote_rcap
 7% [ 9 ]
Mr.Eko
eRepublik I_vote_lcap2%eRepublik I_vote_rcap
 2% [ 2 ]
Ana Lucia
eRepublik I_vote_lcap1%eRepublik I_vote_rcap
 1% [ 1 ]
Libby
eRepublik I_vote_lcap0%eRepublik I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Michael
eRepublik I_vote_lcap0%eRepublik I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Walt
eRepublik I_vote_lcap0%eRepublik I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Juliet
eRepublik I_vote_lcap4%eRepublik I_vote_rcap
 4% [ 5 ]
Charlie
eRepublik I_vote_lcap3%eRepublik I_vote_rcap
 3% [ 4 ]
Hurley
eRepublik I_vote_lcap8%eRepublik I_vote_rcap
 8% [ 10 ]
Jin
eRepublik I_vote_lcap0%eRepublik I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Sun
eRepublik I_vote_lcap0%eRepublik I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Benjamin Linus
eRepublik I_vote_lcap8%eRepublik I_vote_rcap
 8% [ 10 ]
Claire
eRepublik I_vote_lcap1%eRepublik I_vote_rcap
 1% [ 1 ]
Neko drugi
eRepublik I_vote_lcap1%eRepublik I_vote_rcap
 1% [ 1 ]
Укупно гласова : 124

 

 eRepublik

Go down 
+2
master.np
Andrew Faraday
6 posters
АуторПорука
Andrew Faraday
Deus ex Machina
Deus ex Machina
Andrew Faraday


Broj poruka : 2329
Godina : 34
Lokacija : Niš - Troška
Datum upisa : 30.01.2009

eRepublik Empty
ПорукаНаслов: eRepublik   eRepublik EmptyMon Jun 01, 2009 4:59 am

eRepublik V135840p0


Nova on-line igra u kojoj građani uređuju svoje države




Pre nešto više od godinu i po dana kompanija eRepublik Labs iz Dablina, lansirala je masovnu on-line igru eRepublik. Igra je replika stvarnog života u kome postoje mnogobrojne države, a igrači su građani koji učestvuju u radu, prosperitetu i razvoju države.

Lipec, predsednik eSrbije

eRepublik je multiplayer igra, online, koja se igra na browseru i to je jedna socijalna strategija u kojoj su zastupljeni elementi socijalnog života. Svaki igrač je pojedinac koji učestvuje u sopstvenom razvijanju i sa svojim aktivnostima učestvuje u razvijanju jedne države.


Znači, svaki igrač može da izabere između nekoliko profesija, može da bude: ili političar, ili vojnik, može da bude uspešan biznismen, može da se bavi mešetarenjem na berzi i da konkretno na taj način zarađuje novac. Izbor je konkretno na svakom igraču ponaosob, dan traje 24 sata kao u realnom životu i ono što je bitno za eRepublik jeste da ne postoji ``one man army``, znači svaki pojedinac nije toliko ključan i bitan, koliko je bitan skup igrača koji učestvuju s jednim posebnim ciljem.

Prilikom same registracije u eRepublik svaki građanin će dobiti malu pomoć u vidu jednog Platona koji će im ispričati šta je to što bi trebali da rade.

Na prvom koraku građanin dobija izvesnu količinu novca, a zatim se mora zaposliti u nekoj od kompanija koja mu omogućava da zaradi, i što je vrlo bitno mora redovno konzumirati hranu da bi preživeo.


Lipec, predsednik eSrbije

On će već u tom prvom danu da skoči na drugi level kada će mu se pojaviti i mogućnost da vojno trenira. I to su nekakve prve aktivnosti koje bi otprilike bile svakodnevne. Znači svaki dan treba raditi, kupovati namirnice da bi mogli da preživite i svaki dan treba da se trenira.

Nakon razvoja samog lika dolazi do mogućnosti, recimo na levelu 6 možete da budete politički aktivni, da glasate, na levelu 8 možete da osnujete svoje novine i da budete uspešan novinar, na levelu 9 i 11 možete već da pokrećete svoju kompaniju ili više kompanije za one koji su, recimo, umešni i koji bi u virtuelnom svetu da se okušaju ili probaju, kako bi i na koji način saznanja koja steknu mogli da prenesu u stvaran svet.

To je ono što je i pre svega draž. eRepublika je bukvalno kopija stvarnog života, bukvalno prenesena u virtuelno okruženje i pruža mogućnost između ostalog i puno komunikacije i druženja, ali i organizovanje grupe ljudi koji mogu da naprave određene poteze, da li je to politička grupa ljudi ili neka vojna...


Znači igra poseduje puno nekih elemenata, ono što je bitno je da ne iziskuje mnogo vremena, pogotovo ne u početku. Zasniva se isključivo na nekoliko minuta provedenih uz igru, ali daje i dovoljno vremena igračima koji žele da se malo ozbiljnije posvete ovoj tematici da uđu dublje u samu igru i na taj način učestvuju u životu u eRepubliku.



Pošto su igrači iz Srbije ojačali pod drugom državom dobili su elektronsku Srbiju u februaru 2009. i to baš na dan državnosti stvarne države Srbije.

Lipec, predsednik eSrbije

Nastala je tako što je jedna mala količina igrača se preselila u Austriju i tad je zatraženo osnivanje Srbije. Nakon osnivanja Srbije imali smo jedan period od 45 dana u kome smo bili bezbedni od napada drugih država, međutim, već tada su počeli politički napadi naših starih suseda sa zapada, konkretno u pitanju je eRepublika Hrvatska, koja je izvršila napad na naš kongres, pa su nas prvo politički porobili, nakon toga i vojno i u ovom trenutku dok mi pričamo 4/7 Srbije je pod okupacijom i to od strane Hrvatske i to isključivo iz razloga što su oni imali više igrača i više iskustva u datom momentu.


Ono što smo mi pokrenuli nakon toga jeste da smo uspeli da animiramo jedan veći broj igrača koji su se priključili i u ovom momentu smo u nekakvim ravnopravnim odnosima s tim što oni imaju pravo prečeg, stariji su i iskusniji kao igrači, imaju vojnu nadmoć, ali politički gledano smo tu i tamo egal.

Kada je nastala eSrbija postojala su dva saveza Atlantis i PEACE. Zemlje koje su napale Srbiju Hrvatska i Rumunija su članice Atlantisa, tako da se Srbija priklonila ovom drugom.

Prijatelji Srbije za sada su Mađarska, Turska, Indonezija i Argentina, a neprijatelji pored Hrvatske i Rumunije su SAD, Velika Britanija i Španija.


Lipec, predsednik eSrbije

Celoj igri posebnu draž daje ta politička borba koja se vodi svakodnevno na više frontova gde su mogući uticaji na političke ishode u drugim zemljama i to daje posebnu draž ovoj igri, gde mi recimo možemo svi da se preselimo u Hrvatsku i da glasamo i izglasamo nekog našeg predsednika tamo koji može da napravi dar-mar.

Nažalost taj scenario su oni iskoristili nama, ali biće dana za megdana.

Pored napomene da svi tokom registacije pored Srbije izberu i oblast Šumadija, jer je najpripremljenija za prijem novih igrača, tu je i savet da se strogo pridržava pravila.


Lipec, predsednik eSrbije

Znači, da ne prave više naloga nego što im je potrebno. Svakom igraču je potreban samo jedan nalog.Takođe bih apelovao na sve da obrate pažnju na kulturu govora.

Da obrate pažnju na to da ne budu isprovocirani od strane protivničkih igrača, jer je to neka taktika kojom su se naši protivnici često koristili, a sa druge strane naši igrači često podlegali istim takvim provokacijama. Pa smo zbog toga dolazili u situaciju da imamo manji broj igrača. Konkretno naše ministarstvo obrazovanja, je prevelo sama pravila eRepublik-a koja će biti dostupna svakom našem igraču prilikom registracije.

Pozivam sve igrače da se priključe elektronskoj Srbiji. Ono što treba da znate je da se u Novom Svetu koji se stvara u ovom virtuelnom okruženju ne važe pravila koja važe u stvarnom svetu, tako da posedujemo i nove prijatelje, ali nažalost i nove neprijatelje. Upravo iz tog razloga ste nam potrebni Vi.

Korisne adrese:

http://www.erepublik.com


Последњи пут изменио Andrew Faraday дана Sun Jul 26, 2009 12:35 pm. изменио укупно 2 пута.
Назад на врх Go down
master.np
One of Us
One of Us
master.np


Broj poruka : 2254
Godina : 38
Lokacija : 43° 08′ 12′′ 12° 13′ 17′′
Datum upisa : 21.11.2008

eRepublik Empty
ПорукаНаслов: Re: eRepublik   eRepublik EmptyMon Jun 01, 2009 5:24 am

a link
Назад на врх Go down
Andrew Faraday
Deus ex Machina
Deus ex Machina
Andrew Faraday


Broj poruka : 2329
Godina : 34
Lokacija : Niš - Troška
Datum upisa : 30.01.2009

eRepublik Empty
ПорукаНаслов: Re: eRepublik   eRepublik EmptyMon Jun 01, 2009 5:30 am

Eto imas sad gore, ali je bolje da ti posaljem pozivnicu jer cemo time ostetiti admine koji nisu ravnopravni prema svima a nas su posebno ostetili, a i novac ce se sliti u eSrbiju.
Na tebi je naravno da se reg kako hoces ja sam samo predlozio Wink
Назад на врх Go down
master.np
One of Us
One of Us
master.np


Broj poruka : 2254
Godina : 38
Lokacija : 43° 08′ 12′′ 12° 13′ 17′′
Datum upisa : 21.11.2008

eRepublik Empty
ПорукаНаслов: Re: eRepublik   eRepublik EmptyMon Jun 01, 2009 6:03 am

vec sam se reg
Назад на врх Go down
Ben Linus
The Substitute
The Substitute
Ben Linus


Broj poruka : 1658
Godina : 29
Datum upisa : 02.01.2009

eRepublik Empty
ПорукаНаслов: Re: eRepublik   eRepublik EmptyMon Jun 01, 2009 11:35 pm

Poceo sam da igram,ali sada nemam vremena,tako da drugi put!Savetujem selidbu u Indoneziju!
Назад на врх Go down
http://nfl-fans-serbia.forumotion.com/forum.htm
Gost
Гост




eRepublik Empty
ПорукаНаслов: Re: eRepublik   eRepublik EmptyMon Jun 01, 2009 11:51 pm

Pridruzujem se!
Назад на врх Go down
Galence93
One of Them
One of Them
Galence93


Broj poruka : 122
Godina : 30
Datum upisa : 23.09.2008

eRepublik Empty
ПорукаНаслов: Re: eRepublik   eRepublik EmptyTue Jun 02, 2009 12:07 am

Ja sam igrao ovo dosta dugo ali mi je dosadilo i prestao sam inace sam imao 2 acc pa sam sa jednim u indoneziji gde je najmanji porez i najlakse da zaradjujes a drugi u srbiji i tako sebi pomazem da budem sto bolji ali dosadi
Назад на врх Go down
http://www.prisonbreak-serbia.getforum.org
Gost
Гост




eRepublik Empty
ПорукаНаслов: Re: eRepublik   eRepublik EmptyTue Jun 02, 2009 12:34 am

Meni tesk oda se snadjem.
Назад на врх Go down
Andrew Faraday
Deus ex Machina
Deus ex Machina
Andrew Faraday


Broj poruka : 2329
Godina : 34
Lokacija : Niš - Troška
Datum upisa : 30.01.2009

eRepublik Empty
ПорукаНаслов: Re: eRepublik   eRepublik EmptyTue Jun 02, 2009 12:41 am

Ko se vec reg nek ostavi link da ga dodam u prijatelje...
Назад на врх Go down
Andrew Faraday
Deus ex Machina
Deus ex Machina
Andrew Faraday


Broj poruka : 2329
Godina : 34
Lokacija : Niš - Troška
Datum upisa : 30.01.2009

eRepublik Empty
ПорукаНаслов: Re: eRepublik   eRepublik EmptySun Jul 26, 2009 12:42 pm

Kako vam ide, ako igrate jos? Ja sam sada upao u sistem, clan sam Upravnog odbora jednog fonda, a bio sam juce i kandidat na izborima za kongres Smile
Igrica je znaci predobra ako se malo vise posvetite, oni koji igraju na dva klika dnevno njima je dosadna, ali ja visim i po nekoliko sati, a najuzbudljivije je kad su izbori. Ko se nije registrovao jos nek upada na link http://www.erepublik.com/en/referrer/Andrejko.Nis da zaradim malo golda, treba mi da otvorim kompaniju Smile ko se registruje kod mene dobija od mene 'lebac za pocetak i pomoc naravno Wink A da i izaberite Sumadiju za sada, tu ima bolnica.
Назад на врх Go down
FilipMurray
Ab Aeterno
Ab Aeterno
FilipMurray


Broj poruka : 6780
Godina : 29
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 22.09.2008

eRepublik Empty
ПорукаНаслов: Re: eRepublik   eRepublik EmptySun Jul 26, 2009 1:30 pm

ako neko zeli da mi objasni kako se igra ocu da pocnem!
ali deluje mi mnogooo tesko!
Назад на врх Go down
http://www.lost-serbia.com
Sawyer
The Constant
The Constant
Sawyer


Broj poruka : 3000
Godina : 27
Lokacija : Kladovo, Srbija
Datum upisa : 11.01.2009

eRepublik Empty
ПорукаНаслов: Re: eRepublik   eRepublik EmptySun Jul 26, 2009 1:33 pm

scofield ::
ako neko zeli da mi objasni kako se igra ocu da pocnem!
ali deluje mi mnogooo tesko!

Ni ja ne razumem nista.
Назад на врх Go down
http://elizabeth-gutierrez.serbianforum.info/index.htm
Andrew Faraday
Deus ex Machina
Deus ex Machina
Andrew Faraday


Broj poruka : 2329
Godina : 34
Lokacija : Niš - Troška
Datum upisa : 30.01.2009

eRepublik Empty
ПорукаНаслов: Re: eRepublik   eRepublik EmptySun Jul 26, 2009 11:58 pm

Ma lagano je, sta treba mogu da objasnim...

Za pocetak vidim da se stefy reg preko mog linka tako da mi je sada prijatelj na igrici, isto tako vidim da si se registrovao u USA sto nisi trebao. Prva stvar koju treba da zapamtite je "Igra je preslikana iz stvarnog zivota, ali stvari u igrici nisu kao u stvarnom zivotu" Amerika je u vrlo losem polozaju jer ce uskoro biti osvojena od strane PEACE alijanse. Zato svi treba da se registruju u Sumadiji jer je ona za sada jedina u eSrbiji koja ima bolnicu a to je veoma vazno.

Kome treba vise objasnjene nek pita bas konkretno, uputicu ga i na neke novine naseg ministarstva gde je sve objasnjeno.
Назад на врх Go down
Sawyer
The Constant
The Constant
Sawyer


Broj poruka : 3000
Godina : 27
Lokacija : Kladovo, Srbija
Datum upisa : 11.01.2009

eRepublik Empty
ПорукаНаслов: Re: eRepublik   eRepublik EmptyMon Jul 27, 2009 12:44 am

Pa ne znam o cemu se radi u igrici. Imam neke tamo unlockable i treba da se kupi neko sranje, ne znam ni ja... xD
Назад на врх Go down
http://elizabeth-gutierrez.serbianforum.info/index.htm
Andrew Faraday
Deus ex Machina
Deus ex Machina
Andrew Faraday


Broj poruka : 2329
Godina : 34
Lokacija : Niš - Troška
Datum upisa : 30.01.2009

eRepublik Empty
ПорукаНаслов: Re: eRepublik   eRepublik EmptyMon Jul 27, 2009 1:18 am

Ma nista ne kupujes. Evo za pocetak, stavi neku sliku na profil. Onda idi da se zaposlis Market > job market. nadjes firmu koja nudi za 0 skill, i tu se zaposlis. Onda ides na profile > company i kliknes na work da radis. Kad to zavrsis odes na profile > army i tu kliknes na train i to je za danas to, posle bar dana ces moci da se selis i da ratujes. Evo poslacu ti par vekni hleba da prezivis koji dan Smile posle ces moci od plate da ga kupujes sam.
Назад на врх Go down
Sawyer
The Constant
The Constant
Sawyer


Broj poruka : 3000
Godina : 27
Lokacija : Kladovo, Srbija
Datum upisa : 11.01.2009

eRepublik Empty
ПорукаНаслов: Re: eRepublik   eRepublik EmptyMon Jul 27, 2009 1:55 am

Andrew Faraday ::
Ma nista ne kupujes. Evo za pocetak, stavi neku sliku na profil. Onda idi da se zaposlis Market > job market. nadjes firmu koja nudi za 0 skill, i tu se zaposlis. Onda ides na profile > company i kliknes na work da radis. Kad to zavrsis odes na profile > army i tu kliknes na train i to je za danas to, posle bar dana ces moci da se selis i da ratujes. Evo poslacu ti par vekni hleba da prezivis koji dan Smile posle ces moci od plate da ga kupujes sam.

Ahahahha... lol!
Назад на врх Go down
http://elizabeth-gutierrez.serbianforum.info/index.htm
Sawyer
The Constant
The Constant
Sawyer


Broj poruka : 3000
Godina : 27
Lokacija : Kladovo, Srbija
Datum upisa : 11.01.2009

eRepublik Empty
ПорукаНаслов: Re: eRepublik   eRepublik EmptyMon Jul 27, 2009 1:59 am

Stefy ::
Andrew Faraday ::
Ma nista ne kupujes. Evo za pocetak, stavi neku sliku na profil. Onda idi da se zaposlis Market > job market. nadjes firmu koja nudi za 0 skill, i tu se zaposlis. Onda ides na profile > company i kliknes na work da radis. Kad to zavrsis odes na profile > army i tu kliknes na train i to je za danas to, posle bar dana ces moci da se selis i da ratujes. Evo poslacu ti par vekni hleba da prezivis koji dan Smile posle ces moci od plate da ga kupujes sam.

Ahahahha... lol!
A kako da radim? Ja samo kliknem tamo ne desava se nista.
Назад на врх Go down
http://elizabeth-gutierrez.serbianforum.info/index.htm
Andrew Faraday
Deus ex Machina
Deus ex Machina
Andrew Faraday


Broj poruka : 2329
Godina : 34
Lokacija : Niš - Troška
Datum upisa : 30.01.2009

eRepublik Empty
ПорукаНаслов: Re: eRepublik   eRepublik EmptyMon Jul 27, 2009 2:36 am

Po broju poena vidim da si odradio posao, pa kad kliknes na work onda ti se otvori stranica i tu ima nacrtan cekic i pise koliko si napravio proizvoda.
E sad nisi trebao da ides u USA jer sutra uvode drzavljanstva i svako ko zeli drzavljanstvo svoje zemlje mora da bude u toj zemlji. Znaci trebao bi da se preselis u srbiju. Da stvar bude jos gora, ne mozes da se preselis jer moras prvo da das otkaz ali to tek mozes za 3 dana sem ako ne trazis sefu da te otpusti, a i druga stvar je da ne mozes direktno u srbiju da predjes jer smo u ratu sa amerima, tako da si se jace zaje*ao.
Назад на врх Go down
Andrew Faraday
Deus ex Machina
Deus ex Machina
Andrew Faraday


Broj poruka : 2329
Godina : 34
Lokacija : Niš - Troška
Datum upisa : 30.01.2009

eRepublik Empty
ПорукаНаслов: Re: eRepublik   eRepublik EmptyMon Aug 24, 2009 10:05 am

Hehe evo stizu nove vesti.

Spanija pokorena od strane PEACE GC (Francuska).

Amerika i Kanada pokorene od strane PEACE GC (Indonezija, Madjarska, Rusija, Portugalija, Francuska, Iran i Velika Britanija)

Na redu za osvajanje je Grcka koja trenutno vodi rat sa Turskom (Srbija ima velikih pretenzija da napadne Grcku ali za sada nismo u mogucnosti jer moramo ici preko Bugarske a to kosta)

i Hrvatska koja se za sada u prvom naletu odbranila od napada Madjarske i Srbije.

Kratka istorija eSrbije je prikazana ovim klipom